Suvemood

2014. aasta kevad- ja suvemood on paras segapuder, nii et kui tahad riietuda trendikalt, võid omale selga ajada peaaegu mida iganes. 1980ndate ja 1990ndate stiilid on tagasi ning riietuses võib näha nii sportlikkust kui ka suuri trükimustreid. Kevade ja suve moevärvideks on mitmesugustes vormides sinine, kuid igava tumesinise võib nüüd unustada ja selga-jalga tuleb valida midagi taeva- ja koobaltsinist. Loomulikult on alati kindel valik klassikaline valge ja ka roosa pole kuhugi kadunud, ehkki paljud sooviksid seda juba pisut vähem näha. Roosat kohtab mitmetes toonides ning ka erkpunast näeme kevad- ja suvemoes palju.

Naisteriietelt tuttavad lillemustrid on ka meestemoodi üle võetud ja reegliks näib olevat, et mida rohkem ja suuremaid lilli, seda etem. Meeste riideid on vallutanud suisa lilleväljad ja noh – rahval võib muidugi olla eriarvamusi selles osas, kas lillemustrid peaksid jääma vaid kardinatele ja naiste selga või passivad need ka meestele.

Kudumid ei kuulu üksnes talvisesse aega, vaid ka suvemoodi ja neid võib vabalt ühendada lahedama riietumisstiiliga. Jahedamatel suveõhtutel soojendavad need mõnusalt ja miski ei takista kombineerimast õhemat kampsunit triiksärgiga, seejuures stiilis järeleandmisi tegemata.

Kevade ja suve rõivakollektsioonides kohtame ka rohkesti trükimustreid. Moes on suured laiad graafilised pinnad – samas võib see olla eeloleva trendi komistuskivi, mida kogukam mees vältima peaks, kui ta ei taha tõmmata ebamugavat tähelepanu just neile piirkondadele, mille rõhutamisest tegelikult hoiduda tuleks. Seega jäägu prindimustriga kuued ja püksid neile, kellele need tõepoolest sobivad. Pükste puhul võivad need küll suurema kaliibriga meestele sobida, aga siis peab ülaosa olema pisut tagasihoidlikum.

Sama käib ruutude kohta. Suve trendiks on suuremad pinnad ja ka ruudud on sellise moe puhul suured. Ruudulised püksid, särk ja pintsak – ka turskem mees võib neid kanda, kui veidi väiksema mõõtkava juurde jääb. Olgu peale – ruudumustriga püksid on koos pisut hillitsetuma ülaosaga ka täitsa sobiv. Lisaks kuuluvad suvemoodi triibud, nii püstised kui rõhtsad, ja nende puhul on kogukamale mehele kindlamaks valikuks püsttriibud.

1980. aastate stiili markeerivad kaherealised ülikonnad, kuid ka nende puhul võiks küsida, et kas see on ikka mõistlik valik? Nööbid tõmbavad tähelepanu just sellele piirkonnale, mille rõhutamist kõhukam mees ehk pigem vältida soovib. Samuti paistsid suve trendiks olevat lühikesed jakid. Kui need liialt kõhtu ei rõhuta, peaksid need ju sobima? Ehk on ülaosas mingi detail, mis juhib pilku ülespoole? Ka suve neljas trend ehk ülisuured rõivad ei passi suurekasvulisele mehele – nendes näeb ta välja veelgi suurem, mis ei ole kohe kindlasti soovitud lõpptulemus.

Samas soosivad suve moematerjalid kogukaid mehi, sest riided on kerged ja langevad ilusasti. Materjalidest võiks nimetada siidi, satiini ja sifooni, mida on tänini rohkem naistemoega seostatud, kuid stiilselt valmistatud rõiva puhul sobivad need ka mehisemasse riietusse.

Nüüd jäi kindlasti õhku rippuma küsimus, et mida siis õieti selga panna, et olla suvel trendikas, kuid seejuures mitte ülepakutud? Rusikareegliks on, et igatahes ei maksa end pealaest jalatallani moekangaste ja -materjalidega katta, vaid tuleb lihtsalt valida endale sobivaid rõivaesemeid, mida riidekappi soetada. Näiteks särkidest äratas tähelepanu sujuvalt üleminevates värvides särk, mis vähemalt teoorias tundus sobivat hästi selga ka suuremale mehele. Ülalt tumedam, altpoolt heledam, et tähelepanu koonduks kõhu asemel ülakehale. Sellise särgi juurde võib sobitada peaaegu mida iganes ja ehkki üldjuhul soovitatakse turskemal mehel särk püksi toppida, võib selle taolise särgi puhul ka tegemata jätta. Särgi värvi valimisel soovitaksime katsetada ka neid julgemaid toone, mida muidu vahest ei proovikski.

Lillemustrilistest riideesemetest võiks soetada kasvõi mõned kihvtid šortsid, mis sobiksid kandmiseks ka mujal kui rannas. Võid seda teha isegi juhul, kui oled lühike ja täidlane, sest tavaliselt erineb alakeha veidike ülakehast ja nii koondub vaataja tähelepanu ikkagi alakehale. Suvist moodi ei tarvitse võtta liiga tõsiselt ja mis tõestakski seda paremini kui lillelised sortsid? Ka päevasärk võib lilleline olla, kuid selle puhul peaks mustrit valides olema pisut hoolikam, et see liialt soovimatut tähelepanu ei ärataks.

Kudumid sobivad igaühele. Õhemad kudumid sobivad väga hästi eriti suvel, mil nagunii ei kanta pakse kampsuneid (mida suurtele meestele ülepea ei soovitata). Ja muidugi täiendab trenditeadlik mees oma rõivastust stiiliga sobivate aksessuaaridega nagu näiteks päikeseprillid ja müts.