Stiilsed rõivad suurtes suurustes

Öeldakse, et riided teevad mehe. Teisalt on olemas ka ütlus, et riietega eputavad just vaesed. Noh, olgu kuidas on, hoolitsetud välimusega mees näeb alati välja arukam kui ta kottpükstes sookaaslane ja olgu kehakuju milline tahes – sobivaid variante leidub siiski kõikidele. Tuleb lihtsalt teada, milliseid valikuid teha.

Väidetakse ka, et kui kehakaalu on üleliia, tuleb valida võimalikult tumedad toonid ja mitte kanda kirevaid kehakatteid. Osalt nõnda ju tõesti on, kuid see ei tähenda tingimata, et ka tüsedam mees ei võiks pisut pilkupüüdvamalt riietuda. Peaasi et ta valib õiged, olukorraks sobivad riided. Samas kui vaadata 2014. aasta uusimaid meeste moetrende, siis siin pakutakse välja nii vallatuid stiile ja fassonge, et kui kandja just kangesti ei taha oma kehale tähelepanu tõmmata, peaks ta need küll täiesti tähelepanuta jätma.

Sellest ei pääse üle ega ümber, et mees näeb alati stiilne välja triiksärgis ja vahest ka lipsuga, kuid mitteametlikematel koosviibimistel on lips liigne. Ka särk tuleb valida ikka vastavalt üritusele, kus seda kantakse. Turskemad mehed võiksid eelistada pisut õhemast materjalist, kenasti langevaid särke, kuna liialt liibuvad jätavad kandjast veelgi täidlasema mulje. Selle suve trendiks on ka päevasärkide puhul lillelised mustrid ja mida suuremad need on, seda parem, kuid kogukamad mehed ei tohiks valida siiski kuigi suurt pinda katvat trükipilti, vaid peaksid piirduma pisut mõõdukamaga. Värvidest on ka selle aasta moes esikohal sinine. Kuid mida turskem on mees, seda enam tuleks vältida vähemasti väga suureruudulisi mustreid, kuna need talle ei sobi. Kui olukord nõuab lipsu, siis tuleb see valida särgi järgi. Kui särk on ise juba väga värvikirev, peab lips olema tagasihoidlikum. Ühevärvilist särki võib aga edukalt elavdada ka pisut põnevama lipsuga, kuid nii, et see ei juhi liigselt tähelepanu keha keskosale, juhul kui see tüse on. Lühikesed ja jässakamad mehed peaksid eelistama lipsu, millel pole põikitriipe (nii nagu särkide puhul, teevad ka need kandja näiliselt lühemaks) ja mis on keskelt laiemad. Kui ka kõhukest on pisut liiga palju ette kogunenud, on laiem lips alati kindel valik.

Säärevarjudeks valib tugevama kehaehitusega, kuid trendikas mees ükskõik mida, mis on õiges suuruses. Liiga kitsad või siis liialt laiad püksid ei kaunista kedagi, materjaliks aga sobivad peaaegu kõik kangad. Teksaspükse valides peaks jässakas ja lühike mees jätma intensiivsemad lumipesuteksad poodi rippuma, kuid kõik muu sobib, peaasi et suurus on õige ja et püksid ei lotenda ega ole kottis. Mõningad poed pakuvad suurtele meestele kenasti sobivaid avaramalõikelisi teksamudeleid, mis ei pressi reite ümber. Sirgelõikelisi pükse kaunistavad viigid, peaasi, et lühikesed mehed ei kanna kääniste ehk mansettidega pükse – need jätavad mehest veelgi lühema mulje. Mõõdukad kitsad heledamad triibud tumedal taustal ja ühevärvilisus mõjuvad alati soliidselt, ja kui tagumik vajab üldpildi huvides pisut rõhutamist, võiks mõelda ka chino-pükstele ehk lahedatele ja mugavatele linastele pükstele, millel on tagatasku peal klapp. See loob tagumikust pisut toekama mulje. Noh, ja rahakoti koht ON igatahes kusagil mujal kui tagataskus.

Mantliks valib trendikas mees endale pikilõikelise, sirgete varrukatega palitu. V-kujuline sallkrae või muu tagasihoidlik krae on sobilik ning V-kaelus passib lühikese kaelaga mehele alati. Kõikidele kehatüüpidele sobib mantel, millel on salanööbid ja sissetöödeldud taskud. Pealeõmmeldud taskute puhul tuleks tähelepanelikult vaadata, kus need paiknevad. Mantel, mille taskud asetsevad just kõhul, tuleb ostmata jätta, kuid pisut allapoole sobivad taskud küll. Siis ei tõmba need probleemsele kohale tähelepanu. Ühevärviline on kindla peale minek alati ja pikkuses võib palitu ulatuda nii põlveni kui reiteni. Jässakas mees ei tohiks kanda lühikesi jope tüüpi mantleid, mille taskud paiknevad täpselt talje kohal, või siis selliseid, mille vöö on piha kohal. Õlakud juhivad tähelepanu keha ülaosale, seega on see hea valik. Nii mõnegi koguka mehe seljas võib näha nahkmantlit, see aga pole just parim mõte – eelistada tuleks vabamalt langevaid materjale. Pintsaku puhul on ühevärvilisus trumbiks ja õige pikkus on allapoole puusi. Pintsakut ostes tuleks müüja abi paluda, kui ei olda kindel, kas valitud mudel sobib või mitte. Samuti oleks kindlam soetada see suurtele meestele mõeldud kauplusest. Pintsak on klassikaline ost ja sobib nii teksaste kui ka sirgelõikeliste pükstega, nii et see tasub end alati ära.

Moekas mees oskab ka kingad endale valida muud riietust arvestades ja julgesti kasutada aksessuaare. Ühevärvilist riietust võiks elavdada näiteks rõõmsavärvilise salliga kaela ümber ja kanda võib ka ehteid – muidugi nõnda, et nende kandja ei näe välja nagu sutenöör, kuld kaelas kiiskamas. Pigem ikka liiga vähe kui liiga palju.