„Egas jõusaali minda oma rõivaid eksponeerima,“ mõtleb nii mõnigi kogukas mees ning tõmbab jalga vanad täishigistatud dressid ja selga särgi, milles on rohkem õhuauke kui keskmises eramus. Jalas on tal lääpatallatud tossud ja sokkidegi parim-enne-kuupäev on juba ammu möödas. Lihased siiski tugevnevad, olgugi et riided on soetatud kusagilt taaskasutuskeskuse tühjendusmüügist.
Noh, nii see ehk ongi. Kuid karm tõde on, et kui mitte iseenese pärast, siis vähemasti viisakusest oma treeningukaaslaste suhtes oleks vast aeg oma trennirõivad veidi uuematega asendada. Kusjuures need tuleks muretseda ikka korralikud. Spordisaalis rassides tehakse ju korduvalt nõudlikke liigutusi ja tempo on kiire. Kvaliteetsed spordiriided aitavad ära hoida nii mõnegi marrastuse ja haavandi, mis muidu ehk piinama hakkaks. Tänapäeval on treeningriided sedavõrd „kõrgtehnoloogilised“, et imavad nahalt niiskuse, mis teeb ka enesetunde paremaks, kui higiloik kogu aeg ei häiri.
Suurtel meestel ei maksa asjata peljata korralike spordiriiete ostmist. Tänapäeval on saadaval palju erinevaid mudeleid ja kui mingil ajal tunduski, et meestele mõeldud valik on palju piiratum kui naistel, on viimasel ajal ka selles osas positiivseid muutuseid toimunud ja lai valik on ka meeste päralt.
Kas kanda jõusaalis käisteta pluusi või spordisärki, on maitseasi. Paljud tootjad pakuvad stiilseid pluuse, mis on disainitud suhteliselt avaraks, ja näiteks särke kaunistatakse käiseotste efektvärvidega. Quick Dry tehnoloogia toimib hästi ka treeningriiete puhul, kuna eemaldab nahapinnalt higi, tänu millele tundub nahk jahedam ning sooritusedki paranevad, sest jaksad siis kauem ja efektiivsemalt treenida. Just kogukad mehed tunduvad higistavat palju ja kergemini, seega on sellised tehnilised särgid neile eriti sobivad. Mõnedele mudelitele on lisatud koguni päikesekaitse, nii et need on ideaalsed värskes õhus sportimiseks. Trennisärkide puhul, mis ei ole varrukateta, võiks kaaluda ka nn raglaanvarrukatega särke, kuna need võimaldavad ebameeldiva hõõrdumiseta ka suure kaarega liigutusi teha. Mitmed spordisärke tootvad ettevõtted valmistavad ka treeningpükse ja nende puhul otsusta ise, kas teed trenni meelsamini pikkades või lühikestes pükstes. Kui otsustad pikkade pükste kasuks, on kindlaim valik materjal, mis ei aja higistama, mille õmbluskohad ei hõõru ja mis pole seljas liiga liibuv. Kui sa kipud palju higistama, võivad lühemad püksid mugavamad olla. Kõige tähtsam on siiski, et riided kusagilt ei pitsitaks ja et suudaksid probleemideta ka kõige nõudlikumaid liigutusi teha.
Paljud tootjad pakuvad muidki rõivaid – teksapükse ja kapuutsiga spordipluuse – ka meestele, kelle lihased ei taha tavalistesse pükstesse ära mahtuda. Teksade jms puhul on pööratud tähelepanu reiteosa avarusele, sest vahel on neid treenitud nii tõhusalt, et sobivate pükste leidmine on keeruline.
Riideid on tarvis ka vabas õhus sportimiseks, eks ole? Paljud rõivatootjad teevad ka suurekasvulistele meestele sobivaid õueriideid, mis on olenevalt mudelist veekindlast ja hingavast materjalist. Mudelite väljatöötamisel on arvestatud just turskema mehe vajadustega ja tavaliselt kuuluvad sortimenti ka tuulepüksid – nüüd on ka suur mees valmis kevadvihmadele ja sügistormidele vastu astuma.
Suurekasvulistel meestel on sageli ka suur jalg, kuid õnneks pakuvad tuntuimate jalatsibrändide tootjad jalanõusid kuni suuruses 51,5 (Suurbritannias suurus 16) või koguni 52. Seega ei tohiks see küll takistada suurt meest terviserajale minemast, et ta endale sobivas suuruses jalavarje ei leia. Jooksukingade jms ostmine netipoest on siiski paras loterii, kuna eri mudelid „käituvad“ jalas üsnagi erinevalt. Kui aga mingi kindel kaubamärk ja mudel on juba ette teada, on ka interneti kaudu ostmine palju lihtsam.